Aktualności

edycja 2021

ERC2021 – będzie się działo! Atrakcje, zaproszeni goście, transmisja

European Rover Challenge – o co chodzi?

European Rover Challenge to wydarzenie, podczas którego drużyny z całego świata rywalizują ze sobą na specjalnym marsjańskim torze (tzw. Mars Yard). Po raz pierwszy w historii zawodnicy ERC wystartują w dwóch formułach: stacjonarnej (ON-SITE) i zdalnej (REMOTE). Drużyny, które będą rywalizować na miejscu w Kielcach, wykorzystają zaprojektowany przez siebie łazik, by zmierzyć się z zadaniami wzorowanymi na wyzwaniach, przed jakimi stoją roboty w prawdziwych misjach marsjańskich. Zawodnicy biorący udział w formule zdalnej, do realizacji wyzwań staną przy pomocy łazika Leo, zaprojektowanego przez polski start-up. Dzięki możliwości sterowania robotem z dowolnego miejsca na świecie drużyny mają możliwość jeszcze bardziej precyzyjnego odwzorowania pracy inżynierów największych światowych agencji kosmicznych – ESA oraz NASA. W tym roku do finałowego etapu konkursu zakwalifikowało się niemal 40 drużyn. 

Wydarzenie dostępne będzie stacjonarnie na kampusie Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach w dniach 10–12 września 2021. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Przyjdź i zobacz łaziki marsjańskie z całego świata na własne oczy! Poznaj naszych wystawców, weź udział w warsztatach i eksperymentach naukowych. 

Jedną z największych atrakcji tegorocznej edycji jest Mars Yard, czyli marsjański tor będący areną zmagań dla zawodników. Organizatorzy zdecydowali, że w tym roku w Kielcach powstanie największy na świecie, niemal dwumetrowy wulkan marsjański.Precyzyjne odtworzenie geologicznej historii gleby obszaru Elysium Planitia sprawia, że kielecki projekt będzie jedyną tego typu instalacją na świecie. Nagrodą główną w formule ON-SITE (stacjonarnej) jest voucher o wartości 2500 USD. Sponsorem nagrody jest firma Astronika. Nagroda główna w formule REMOTE (zdalnej) jest voucher o wartości 1250 USD. Sponsorem nagrody jest firma GMV.

JAK DOJECHAĆ?  |  WIĘCEJ O ERC  LISTA ZESPOŁÓW BIORĄCYCH UDZIAŁ W ZAWODACH  |  MAPA WYDARZENIA

 

Strefa Inspiracji – Prelegenci 

Drugą częścią wydarzenia jest Strefa Inspiracji, w ramach której na odwiedzających czekają liczne prelekcje i warsztaty. Każdy z trzech dni będzie miał motyw przewodni. W piątek, 10 września eksperci przybliżą temat Marsa i planów dotyczących załogowych misji na Czerwoną Planetę. Drugi dzień ERC poświęcony zostanie Księżycowi i jego biznesowo-ekonomicznemu potencjałowi oraz komercjalizacji sektora kosmicznego. Tegoroczną edycję wydarzenia zakończą rozmowy na temat technologii kosmicznych na Ziemi oraz sukcesów polskich i zagranicznych firm w tej dziedzinie. Wśród prelegentów nie zabraknie ekspertów ze światowych organizacji oraz krajowych przedstawicieli sektora kosmicznego. Zaproszenie na wydarzenie przyjęli międzyinnymi dr Robert Zubrin – założyciel i prezes Mars Society, prof. Chris Welch, prezes najstarszej organizacji kosmicznej British Interplanetary Society, Cesar Urrutia – współzałożyciel SPACE AG, Mayank – założyciel i dyrektor zarządzający Celestial Space Technologies GmbH czy Billy Almon, astrobiofuturysta i były dyrektor kreatywny w Walt Disney Imagineering. 

 POZNAJ PRELEGENTÓW

Strefa Inspiracji – Wystawcy 

Strefa Inspiracji to również wystawcy! Na terenie Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach znajdzie się ponad 40 namiotów, w których nasi Wystawcy przedstawią ciekawe kosmiczne projekty, przeprowadzą naukowe eksperymenty i pokazy. Wystawcy czekają na Was codziennie (10–12 września 2021, od piątku do niedzieli) w godzinach 10.00–17.00.

Co roku odwiedzają nas widzowie w niemal każdym wieku zainteresowani astronomią, nowymi technologiami i nauką, ale są też tacy, którzy pojawili się na ERC z ciekawości lub zupełnie przypadkiem i towarzyszą nam teraz przy każdej, nowej edycji. Sporą grupę odwiedzających Strefę Inspiracji stanowią rodziny z dziećmi, dlatego dbamy o to, aby nie zabrakło w niej także atrakcji dla najmłodszych. Poniżej znajdziecie link do zestawienia prelekcji, filmów, warsztatów i pokazów, które mogą zainteresować dzieci i młodzież szkolną.

Publiczność odwiedzająca ERC 2021 będzie miała również okazję zobaczyć wystawę fotograficzną NASA „From the Moon to Mars”, która została przygotowana dzięki współpracy z Konsulatem Generalnym USA w Krakowie. Otwarcie wystawy odbędzie się w piątek, 10.09.2021 o godz. 14:00 z udziałem Pani Amy Monsarrat, Konsul USA w Krakowie.

POZNAJ WYSTAWCÓW  |  ATRAKCJE DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

Program wydarzenia – co będzie się działo?

Pełny program wydarzenia dostępny jest na stronie głównej (roverchallenge.eu), w zakładce „#ERC2021 NA ŻYWO” oraz w zakładce „STREFA INSPIRACJI”. Interaktywna lista pozwala sortować program według konkretnego dnia, wyświetlić wydarzenia stacjonarne i program transmisji.

ZOBACZ PROGRAM WYDARZENIA

 

Transmisja z #ERC2021

Wydarzenie European Rover Challenge 2021 będzie w całości transmitowane na naszej stronie internetowej w dniach 10–12 września 2021 od 10.00 do 17.00. Transmisja dostępna będzie w języku polskim i angielskim. Podczas transmisji zobaczycie zarówno zmagania drużyn z całego świata na torze w Kielcach, posłuchasz wystąpień zaproszonych gości i weźmiesz udział w przygotowanych przez nich warsztatach. Studio #ERC2021 znajdować się będzie w Auli Głównej na Politechnice Świętokrzyskiej w Kielcach i będzie dostępne dla odwiedzających – jeśli chcesz zobaczyć naszych gości na żywo (tych, którzy występują stacjonarnie) to będziesz mieć okazję! Streaming ze wszystkich trzech dni European Rover Challenge dostępny będzie na stronie internetowej roverchallenge.eu, na stronie wydarzenia na Facebooku oraz na kanale SpaceTalks na YouTube.

OGLĄDAJ TRANSMISJĘ

 

 

Warsztaty #ERC2021

Zapisz się na warsztaty #ERC2021! W imieniu Prelegentów i Partnerów ERC 2021 zapraszamy serdecznie na warsztaty. Część warsztatów odbędzie się stacjonarnie w Kielcach, część online. Uczestnictwo w warsztatach jest bezpłatne.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O WARSZTATACH

Zakwaterowanie

Osoby przyjeżdżające na ERC 2021 z różnych zakątków Polski lub z poza jej granic mogą rezerwować noclegi w naszych hotelach partnerskich: IBIS i DAL. Na hasło: ERC. Oba hotele zlokalizowane są w spacerowej odległości od Kampusu Politechniki Świętokrzyskiej, gdzie odbywa się #ERC2021. 

 

 

IBIS KIELCE CENTRUM

Warszawska 19, 25-516 Kielce

Rezerwacja:

tel: +48 41 340 69 00

email: H7120@accor.com 

Hasło: ERC

HOTEL DAL***

Piotrkowska 12, 25-510 Kielce

Rezerwacja:

tel: +48 41 336 10 00, +48 41 336 10 10

email: recepcja.kielce@hoteldal.pl 

Hasło: ERC


Regulamin wydarzenia

Regulamin wydarzenia dostępny jest tutaj: LINK

 

Chcesz otrzymać przypomnienie o wydarzeniu? Zapisz je w swoim kalendarzu!

Kalendarz Google  iCalendar (plik kalendarza .ics)Subscribe to our newsletter!

I have read and agree to the terms & conditions, privacy policy and want to receive the ERC newsletter via email

Podobne wpisy