ERC Space and Robotics Event to wydarzenie adresowane do szerokiej publiczności. Każdego roku pokazy naukowo-technologiczne, warsztaty, eksperymenty, a także rywalizacja zawodników z całego świata, przyciągają dziesiątki tysięcy fanów nauki i kosmosu.

ERC 2020 to edycja wyjątkowa – pierwsza zorganizowana w formule hybrydowej. Drużyny z całego świata za pomocą platformy symulacyjnej sterowały zdalne robotami, znajdującymi się fizycznie na torze marsjańskim w Kielcach. W trosce o bezpieczeństwo widzów, zarówno transmisję samego konkursu, jak i część programu Strefy Pokazów Naukowo-Technologicznych, można było śledzić online na naszej stronie. Relacja na żywo była prowadzona w dwóch językach (polskim i angielskim). Dodatkowo studio Pyramid Games S.A. zorganizowało e-turniej, którego uczestnicy wcielili się w rolę mechaników naprawiających i konserwujących łaziki w jednej z pierwszych kolonii marsjańskich w grze Rover Mechanic Simulator.

Relacja z rywalizacji na torze marsjańskim oraz ceremonia zamknięcia

Prelekcje popularnonaukowe, wykłady z gośćmi specjalnymi, pokazy filmów

Konferencja mentoringowo-biznesowa

E-turniej Rover Mechanic Simulator, Pyramid Games

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Gdzie i kiedy odbywa się ERC 2020?

Tegoroczna edycja zawodów odbywa się w Kielcach, na terenie należącym do Politechniki Świętokrzyskiej. Wydarzenie rozpocznie się w piątek 11 września i potrwa do niedzieli 13 września. W związku z pandemią ERC 2020 organizowane jest w formule hybrydowej, w której drużyny sterują swoimi robotami zdalnie, a część atrakcji dla widzów odbywa się online.

Na czym polega nowa, hybrydowa formuła zawodów?

Tak jak w poprzedniej edycji, w Kielcach powstanie profesjonalny tor marsjański, na którym fizycznie będą znajdować się roboty, sterowane przez zawodników z całego świata. Uczestnicy będą kierować nimi zdalnie, poprzez specjalnie przygotowaną platformę symulacyjną i wezmą udział w dwóch konkurencjach terenowych, odzwierciedlających zadania wykonywane przez łaziki na powierzchni Marsa.

Jakie atrakcje czekają na widzów ERC 2020?

Oprócz śledzenia zmagań robotów mobilnych, atrakcją dla widzów będzie Strefa Pokazów Naukowo-Technologicznych, towarzysząca każdej edycji wydarzenia. W trosce o bezpieczeństwo uczestników, część programu tegorocznej Strefy obejmująca prelekcje popularnonaukowe, wykłady ze specjalnymi gośćmi, a także pokazy filmów będzie dostępna wyłącznie w formie online, na naszej stronie internetowej.

Dla kogo przeznaczone jest to wydarzenie?

Wydarzenie przeznaczone jest dla wszystkich pasjonatów nauki, kosmosu i robotyki niezależnie od wieku, czy poziomu wiedzy. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Wśród atrakcji przygotowanych przez wystawców Strefy Pokazów Naukowo-Technologicznych znajdą coś dla siebie zarówno dzieci w różnym wieku, jak i rodzice oraz dziadkowie. 

Jaki jest koszt udziału w wydarzeniu?

Obserwowanie zmagań zawodników oraz udział w atrakcjach Strefy Pokazów Naukowo-Technologicznych są całkowicie bezpłatne.

Jak oglądać transmisję na żywo z zawodów i wziąć udział w innych wydarzeniach online?

Relację na żywo z toru marsjańskiego będzie można oglądać na naszej stronie internetowej, w zakładce Strefa Widza. Transmisja będzie prowadzona w dwóch językach – polskim i angielskim. W tej samej zakładce znajduje się Program Wydarzenia, w którym każdy widz może sprawdzić, jakie atrakcje zaplanowaliśmy na dany dzień i do nich dołączyć.

Jak wziąć udział w e-turnieju Pyramid Games S.A.?

Uczestnicy e-turnieju wcielą się w rolę mechaników naprawiających i konserwujących łaziki w jednej z pierwszych kolonii marsjańskich w grze Mars Rover Simulator. Aby wziąć udział w rywalizacji, należy zgłosić chęć uczestnictwa tutaj: LINK

E-turniej Pyramid Games – więcej informacji

Uczestnicy e-turnieju wcielą się w rolę mechaników naprawiających i konserwujących łaziki w jednej z pierwszych kolonii marsjańskich w grze Rover Mechanic Simulator.

Aby wziąć udział w rywalizacji, należy:
* zgłosić chęć uczestnictwa tutaj: LINK
* z regulaminem konkursu można zapoznać się tutaj: LINK
* zainstalować aplikację Discord. Link do serwera Pyramid Games w aplikacji Discord (wymagany do uczestnictwa w turnieju i prowadzenia transmisji z przebiegu konkursu): LINK
* zainstalować aplikację Steam oraz pobranie z niej gry. Link do pobrania bezpłatnej gry turniejowej w której będą rozgrywane zawody:
LINK

Minimalne wymagania sprzętowe gry:
System operacyjny: Windows 10
Procesor: Intel Core i5-6400 / AMD Ryzen 5 1500X lub lepszy
Pamięć: 8 GB RAM lub więcej
Karta graficzna: RX 570 4GB VRAM / GeForce GTX 960 4GB VRAM lub lepsza
Miejsce na dysku: 5 GB dostępnej przestrzeni
Dodatkowe uwagi: szybkie łącze internetowe umożliwiające transmisję rozgrywki

Harmonogram zawodów i drabinka turniejowa:
Rozgrywki będą odbywały się co godzinę. W każdej godzinie zagrają 4 osoby jednocześnie, zadaniem każdej z osób jest naprawienie 4 łazików marsjańskich, co godzinę w łaziku wystąpi inna usterka.

Piątek – faza grupowa: LINK
Grupa A 11:00
Grupa B 12:00
Grupa C 13:00
Grupa D 14:00
Grupa E 15:00
Grupa F 16:00
Grupa G 17:00

Sobota – faza półfinałowa: LINK
Rozgrywka #1: 11:00
Rozgrywka #2: 12:00
Rozgrywka #3: 13:00
Rozgrywka #4: 14:00
Rozgrywka #5: 15:00

Niedziela – faza finałowa:
Rozgrywka finałowa: 11:00
Mecz o Trzecie miejsce: 12:00
Realizacja nagrody głównej: około godziny 14:00 – jazda łazikiem po torze MarsYard przez zwycięzcę Rover Mechanic Challenge

Czy konferencja mentoringowo-biznesowa i wykłady gości specjalnych będą dostępne dla wszystkich?

Podobnie jak w zeszłym roku, szóstej edycji ERC towarzyszyć będzie konferencja mentoringowo-biznesowa, na program której składać się będą wykłady gości specjalnych, spotkania biznesowe oraz warsztaty projektowe dla zawodników. Konferencja zostanie realizowana w formule hybrydowej: część wystąpień odbędzie się na miejscu wydarzenia, czyli w Auli Głównej Politechniki Świętokrzyskiej, a całość programu będzie transmitowana na żywo w Internecie.