Aktualności

Strefa Inspiracji

„The Next Generation: rover” – konkurs z udziałem znanych popularyzatorów nauki

We wtorek 27 sierpnia rozpoczął się konkurs „The Next Generation: rover”, którego organizatorami są twórcy European Rover Challenge oraz autorzy najbardziej rozpoznawalnych w Polsce kanałów o tematyce popularnonaukowej: dr Tomasz Rożek z „Nauka. To lubię”, Piotr Kosek z „Astrofaza” oraz Karol Wójcicki z „Z głową w gwiazdach”.

O co toczy się walka?

Każdemu z wyżej wymienionych popularyzatorów nauki został przydzielony losowo jeden obiekt (Ziemia, Mars oraz Księżyc). Fani należących do nich stron na Facebooku mają za zadanie wymyślić, jakie będą zastosowania przyszłej generacji łazików w danym miejscu. Pięć zwycięskich pomysłów z każdego fanpage, podpisane imionami i nazwiskami autorów zostanie wykorzystanych w raporcie pt. „The Next Generation: rover, który powstanie po zakończeniu tegorocznej edycji zawodów ERC. Dodatkowo, najlepsi otrzymają plakaty filmowe wideo ilustrującego akcję z autografami dr Tomasza Rożka, Karola Wójcickiego i Piotra Koska.

Pytanie o przyszłe zastosowania robotów marsjańskich, będące podstawą do stworzenia raportu planujemy zadać także m.in. wiceszefowi NASA. Możliwość wystąpienia w tej samej publikacji, co on, to prawdziwa gratka dla fanów nauki i kosmosu.

Jak wziąć udział w  konkursie?

Konkurs trwa do 4.09.2019r. i toczy się na następujących fanpage:

Regulamin akcji dostępny jest pod linkiem https://cutt.ly/Owgns3Y

Jeśli potrzebujecie dawki inspiracji, zapraszamy do obejrzenia naszego filmu promującego konkurs (pamiętajcie, żeby włączyć dźwięk!)Subscribe to our newsletter!

I have read and agree to the terms & conditions, privacy policy and want to receive the ERC newsletter via email

Podobne wpisy