biuro prasowe

edycja 2016

Międzynarodowa debata ESA w Podkarpackiem

Już 10 września każdy, kto zarejestruje się na stronie www.citizensdebate.space weźmie udział w niesamowitej przygodzie. Tego dnia ponad 2000 obywateli Europy siądzie do dyskusji z mieszkańcami 22 państw członkowskich Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA – European Space Agency). Polska debata odbędzie się w Centrum Wystawienniczo – Kongresowym w Jasionce, w województwie Podkarpackim podczas trzeciej edycji European Rover Challenge – największego wydarzenia robotyczno-kosmicznego w Europie.

Wszyscy biorący udział w debacie zyskają jedyną w swoim rodzaju szansę na włączenie się w kreowanie polityki kosmicznej w Europie. Uczestnicy w każdym z państw będą dyskutować o wpływie eksploracji kosmicznej na przeciętnego człowieka i o powszechności wykorzystywania technologii kosmicznych w codziennym życiu. Debata będzie doskonałą okazją do wymiany poglądów z innymi zainteresowanymi tematem oraz z ekspertami w dziedzinie badań nad kosmosem. Z uczestnikami bezpośrednio połączy się także sam dyrektor generalny Europejskiej Agencji Kosmicznej, Jan Woerner.

Dwa dni po debacie ESA, także w ramach Europejskiego Kongresu Robotycznego – ERC 2016 odbędzie się konferencja naukowo-gospodarcza dotycząca polskiego sektora kosmicznego i około kosmicznego. W czasie konferencji po raz pierwszy zostaną zaprezentowane założenia do Polskiej Strategii Kosmicznej. Dyskusji zostaną poddane także strategiczne aspekty rozwoju polskich kadr i zarządzanie talentami. W konferencji udział wezmą m.in. Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju, Jadwiga Emilewicz oraz Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego – dr Piotr Dardziński.

Rejestracja na konferencję ERC, a także więcej informacji o Kongresie oraz o debacie ESA na stronie: congress.roverchallenge.eu.

Organizatorami Debaty jest Europejska Agencja Kosmiczna oraz Centrum Transferu Technlogii Politechnika Krakowska, przy współpracy z Europejską Fundacją Kosmiczną i Województwem Podkarpackim.

O ERC:

ERC to największe wydarzenie kosmiczno robotyczne w Europie, które odbędzie się w dniach 10-13 września 2016 r. w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Jasionce, w woj. Podkarpackim. Składa się z Europejskiego Kongresu Robotycznego oraz trzeciej edycji Międzynarodowych Zawodów Robotów Marsjańskich (European Rover Challenge).

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Ministerstwo Rozwoju, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju

Partnerami wydarzenia są: Europejska Agencja Kosmiczna, Polska Agencja Kosmiczna, Agencja Rozwoju Przemysłu, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Związek Pracodawców Sektora Kosmicznego, MathWorks, DPS Software, Centrum Transferu Technologii Politechnika Krakowska, SpeedUp Venture Capital Group

Patroni medialni: Wiedza i Życie, Stowarzyszenie Dziennikarzy Naukowych, AstroWatch

Organizatorzy: Europejska Fundacja Kosmiczna i Województwo PodkarpackieSubscribe to our newsletter!

I have read and agree to the terms & conditions, privacy policy and want to receive the ERC newsletter via email

Podobne wpisy