Aktualności

Czerwona Planeta (prawie) na wyciągnięcie ręki

Szykuje się duża gratka dla miłośników obserwowania ciał niebieskich. Od jutra przez kolejne cztery dni wpatrując się w niebo będzie można na własne oczy zobaczyć jaskrawy żółto-pomarańczowy punkt nad horyzontem. To Mars, który w wyniku zjawiska nazywanego Wielką Opozycją znajdzie się w tym czasie najbliżej Ziemi. Ostatni raz tak blisko był w 2003 r.

Najpierw zobacz, potem dotknij

Zobaczyć Marsa na własne oczy to jedno, ale co gdyby można było tej planety dotknąć? Okazja do tego nadarzy się już w połowie września! Od 14 do 16 lipca w Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach odbędzie się czwarta edycja European Rover Challenge. Jak zawsze na odwiedzających międzynarodowe zawody robotyczne czekać będzie mnóstwo atrakcji, w tym m.in. pokazy naukowo-techniczne, spotkania z wybitnymi postaciami świata astronautyki, a w tym roku – po raz pierwszy w historii ERC – również zawody dla publiczności.

Zapiszcie sobie w kalendarzu tę datę i odwiedzajcie naszą stronę regularnie. Szczegółowy program wydarzenia pojawi się tu już wkrótce!Subscribe to our newsletter!

I have read and agree to the terms & conditions, privacy policy and want to receive the ERC newsletter via email

Podobne wpisy