artykuly

Occupy Mars: The Game

Pyramid Games – wieloletni partner European Rover Challenge – to studio zajmujące się tworzeniem gier komputerowych założone w 2012 roku. W poprzednich edycjach ERC, podczas e-turnieju transmitowanego online, widzowie mogli poznać lepiej grę „Rover Mechanic Simulator” i zawalczyć o możliwość sterowania prawdziwym łazikiem na marsjańskim polu w Kielcach. Tym razem, odwiedzający dowiedzą się czym jest „Occupy Mars: The Game”. Co więcej, zawodnicy którzy znajdą się na podium, otrzymają kody dostępowe do najnowszej gry studia Pyramid Games.

 

OPIS GRY:

Occupy Mars to gra hard-SF z otwartym światem, w której zadaniem gracza jest przetrwać w trudnym środowisku i umożliwić kolonizację czerwonej planety. Aby zbudować bazę musisz najpierw wydobyć odpowiednie zasoby, następnie należy zadbać o zdobycie wody, żywności oraz zbilansować odpowiednio produkcję i konsumpcję energii elektrycznej. Naucz się jak przetrwać na Marsie! Czy kiedykolwiek marzyłeś o tym, by polecieć na Marsa? My zawsze o tym marzyliśmy! Na Czerwonej planecie jest wiele fascynujących miejsc do zobaczenia, wiele technologii do odkrycia, ale też wiele wyzwań!

Upewnij się, że masz wystarczająco dużo wody, tlenu, energii elektrycznej i jedzenia aby przetrwać. Buduj szklarnie, zbiorniki z tlenem, generatory paliwa, pamiętaj o odpowiednim ułożeniu rur i kabli. Na Marsie panują trudne warunki, o czym przekonasz się w trakcie gry. Burze piaskowe i słoneczne, upadki meteorów czy gwałtowne spadki temperatur będą znacznie utrudniać przetrwanie. Uszkodzone przez zjawiska atmosferyczne konstrukcje i komponenty naprawiaj używając dostępnych narzędzi. Naucz się podstaw montażu powierzchniowego, lutowania oraz użytkowania innych narzędzi potrzebnych do naprawy wyposażenia.

Znajdź najlepsze miejsce na wybudowanie miasta. Pamiętaj, że musi być to obszar z dobrym dostępem do podziemnych zasobów wody oraz w którym nie ma zbyt dużych spadków temperatury w ciągu nocy. Doświadcz otwartego świata z realistycznym cyklem dnia i nocy, pokonuj wyzwania, jakie napotkają prawdziwi koloniści. Buduj szeregi paneli słonecznych i baterii do przechowywania energii. Ulepszaj je, by znaleźć optymalny sposób na zasilanie swojej kolonii.

W każdej chwili może nastąpić niespodziewana dekompresja z powodu awarii śluzy lub gdy podczas Twojej pracy coś nie pójdzie zgodnie z planem. Niektóre sytuacje będą wymagały szybkiej reakcji, aby nie dopuścić do braku powietrza lub utraty żywności. Ulepszaj swoje pojazdy w garażu, urządź swój warsztat i modyfikuj Rovera. Modyfikuj końcówki hydrauliczne, steruj ramieniem HDS, wyszukuj wartościowych zasobów i twórz miejsca do wydobywania surowców…ale najważniejsze to – baw się dobrze na Marsie!

 Subscribe to our newsletter!

I have read and agree to the terms & conditions, privacy policy and want to receive the ERC newsletter via email

Occupy Mars: The Game na Steam
Oficjalna strona gry
Oficjalna strona Pyramid Games

Podobne wpisy