aktualności

strefa zawodnika

Harmonogram zawodów ERC 2020

Podczas tegorocznej edycji zawodów robotów marsjańskich drużyny zmierzą się w trzech konkurencjach: Science/ Navigation Task, Maintenance Task i Presentation Task. Zadania realizowane będą zdalnie, a zmagania drużyn będą transmitowane na żywo przez stronę roverchallenge.eu. Kiedy będzie można zobaczyć start swojej ulubionej drużyny? Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem zawodów.

Konkurencje ERC 2020

W czasie ERC 2020 drużyny staną do rywalizacji w trzech konkurencjach:

  • Science / Navigation Task – w jego ramach drużyny na podstawie zdjęć Marsyardu najpierw samodzielnie przygotowały trasę misji z uwzględnieniem potencjalnie najciekawszych naukowo miejsc na torze, a następnie będą pokonywać wytyczoną przez siebie ścieżkę poszukując miejsc oznaczonych kodami i przeprowadzając proste eksperymenty naukowe w wybranych wcześniej miejscach.
  • Maintenance Task – realizowane za pomocą robotycznego ramienia, którym drużyny będą sterować, aby na specjalnie przygotowanym panelu wykonać z sukcesem serię zadań, takich jak przełączanie przełączników czy wkładanie wtyczki do kontaktu.
  • Presentation Task – w trakcie spotkania z sędziami ERC drużyny zaprezentują swoje projekty i opowiedzą o przeszkodach, które musiały pokonać oraz o tym, w jaki sposób udało im się je przezwyciężyć.

Harmonogram zawodów ERC 2020

Poniżej przedstawiamy harmonogram zawodów ERC 2020.

Uwaga! Harmonogram został przygotowany zgodnie z czasem środkowoeuropejskim – jeśli planujesz oglądanie transmisji z zawodów w innej strefie czasowej, weź to pod uwagę! Zastrzegamy też, że ostateczny harmonogram zawodów uzależniony jest od pogody i zmiennych czynników zewnętrznych, dlatego czasy przejazdów mogą ulec zmianie.

DZIEŃ 1 – 11.09

Start
Koniec
Konkurencja
Nazwa drużyny
Państwo
08:00
08:45
Presentation
RoverOva
Czech Republic
08:45
09:25
Science
DJS Antariksh
India
08:45
09:15
Maintenance
IUT Mars Rover
Bangladesh
08:45
09:30
Presentation
ERIG e.V.
Germany
09:30
10:10
Science
Astra
India
09:30
10:00
Maintenance
Team Interplanetar
Bangladesh
09:30
10:15
Presentation
Argo Team
Poland
10:15
10:55
Science
RoverOva
Czech Republic
10:15
10:45
Maintenance
Raptors
Poland
10:15
11:00
Presentation
SKA Robotics
Poland
11:00
11:40
Science
IUT Mars Rover
Bangladesh
11:00
11:30
Maintenance
DJS Antariksh
India
11:00
11:45
Presentation
MSU Rover Team
Russia
11:45
12:25
Science
Team Interplanetar
Bangladesh
11:45
12:15
Maintenance
Astra
India
11:45
12:30
Presentation
Raptors
Poland
13:15
13:45
Maintenance
Silesian Phoenix
Poland
13:15
14:00
Presentation
Cranfield Rover Team
UK
14:00
14:40
Science
Raptors
Poland
14:00
14:45
Presentation
ITMO-1
Russia
14:45
15:25
Science
MSU Rover Team
Russia
14:45
15:15
Maintenance
ERIG e.V.
Germany
14:45
15:30
Presentation
METU ROVER
Turkey
15:30
16:10
Science
PumiiPeru
Peru
15:30
16:00
Maintenance
Kamayuc
Peru
15:30
16:15
Presentation
Legendary Rover Team
Poland
16:15
16:55
Science
Robocol
Colombia
16:15
16:45
Maintenance
Space Concordia – Robotics Division
Canada
16:15
17:00
Presentation
AGH Space Systems
Poland
17:00
17:30
Maintenance
Cranfield Rover Team
UK
17:00
17:45
Presentation
OzU Rover Team
Turkey
17:45
18:25
Science
Kamayuc
Peru
17:45
18:15
Maintenance
PumiiPeru
Peru
17:45
18:30
Presentation
RoboClyde
UK
18:30
19:10
Science
Space Concordia – Robotics Division
Canada
18:30
19:00
Maintenance
Robocol
Colombia

DZIEŃ 2 – 12.09

Start
Koniec
Konkurencja
Nazwa drużyny
Państwo
7:45
8:25
Science
METU ROVER
Turkey
7:00
7:45
Presentation
DJS Antariksh
India
7:45
8:15
Maintenance
RoboClyde
UK
7:45
8:30
Presentation
Astra
India
8:30
9:10
Science
Legendary Rover Team
Poland
8:30
9:00
Maintenance
MSU Rover Team
Russia
8:30
9:15
Presentation
IUT Mars Rover
Bangladesh
9:15
9:55
Science
Cranfield Rover Team
UK
9:15
9:45
Maintenance
Argo Team
Poland
9:15
10:00
Presentation
Team Interplanetar
Bangladesh
10:00
10:40
Science
ITMO-1
Russia
10:00
10:30
Maintenance
SKA Robotics
Poland
10:00
10:45
Presentation
Alma-X
Italy
10:45
11:25
Science
RoboClyde
UK
10:45
11:15
Maintenance
METU ROVER
Turkey
10:45
11:30
Presentation
Mind Cloud
Egypt
11:30
12:10
Science
Silesian Phoenix
Poland
11:30
12:00
Maintenance
Legendary Rover Team
Poland
12:15
13:00
Presentation
Continuum
Poland
13:00
13:30
Maintenance
OzU Rover Team
Turkey
13:00
13:45
Presentation
PUCRA UPC
Spain
13:45
14:25
Science
Alma-X
Italy
13:45
14:30
Presentation
Silesian Phoenix
Poland
14:30
15:10
Science
New Tech – 7570
Poland
14:30
15:00
Maintenance
Continuum
Poland
14:30
15:15
Presentation
KNR Rover Team
Poland
15:15
15:55
Science
Mind Cloud
Egypt
15:15
15:45
Maintenance
PUCRA UPC
Spain
15:15
16:00
Presentation
PumiiPeru
Peru
16:00
16:30
Maintenance
AGH Space Systems
Poland
16:00
16:45
Presentation
Robocol
Colombia
16:45
17:25
Science
KNR Rover Team
Poland
16:45
17:15
Maintenance
Alma-X
Italy
16:45
17:30
Presentation
Kamayuc
Peru
17:30
18:10
Science
Continuum
Poland
17:30
18:00
Maintenance
New Tech – 7570
Poland
17:30
18:15
Presentation
Space Concordia – Robotics Division
Canada
18:15
18:55
Science
PUCRA UPC
Spain
18:15
18:45
Maintenance
Mind Cloud
Egypt

 

DZIEŃ 3 – 13.09

Start
Koniec
Konkurencja
Nazwa drużyny
Państwo
7:45
8:25
Science
ERIG e.V.
Germany
8:30
9:10
Science
SKA Robotics
Poland
8:30
9:00
Maintenamce
ITMO-1
Russia
9:15
9:55
Science
AGH Space Systems
Poland
9:15
9:45
Maintenamce
KNR Rover Team
Poland
9:15
10:00
Presentation
New Tech – 7570
Poland
10:00
10:40
Science
OzU Rover Team
Turkey
10:00
10:30
Maintenamce
RoverOva
Czech Republic
10:45
11:25
Science
Argo Team
Poland

PLIKI DO POBRANIA

HARMONOGRAM ZAWODÓW – 1 DZIEŃ
HARMONOGRAM ZAWODÓW – 2 DZIEŃ
HARMONOGRAM ZAWODÓW – 3 DZIEŃ

Podobne wpisy