Aktualności

Wystawa Kryptonim Mars pod patronatem Europejskiej Fundacji Kosmicznej

Miło nam poinformować, że razem z Mars Society Polska zostaliśmy patronami interaktywnej wystawy „Kryptonim Mars”, która będzie prezentowana w Pasażu Grunwaldzkim we Wrocławiu w dniach od 25 maja do 2 czerwca 2019 roku.

Niezwykła lekcja fizyki i astronomii  

Uczestnicy w pełni interaktywnej wystawy będą mieli szansę wejść do środka lądownika marsjańskiego, w którym dowiedzą się o niezbędnym wyposażeniu takiego pojazdu, poznają wyzwania, z jakimi będziemy musieli się zmierzyć podczas tak długiej podróży oraz dostaną niezbędne informacje, potrzebne im w realizacji misji na Czerwonej Planecie, czyli w strefie symulowanego habitatu marsjańskiego. Przygotowane na czas zwiedzania zadania pozwolą poznać specyfikę życia na Marsie i zgłębić temat m.in. upraw hydroponicznych czy robotów marsjańskich. Niewątpliwą atrakcją będzie możliwość sterowania łazikami na specjalnie przygotowanym torze, odwzorowującym powierzchnię Marsa. Dużym atutem będzie tutaj osoba przewodnika, uczestnika projektów kosmicznych, który przybliży odwiedzającym tematykę Marsa, lotów kosmicznych i marsjańskich baz.

Kryptonim Mars pozwoli uzyskać odpowiedź na najbardziej intrygujące pytania: Dlaczego interesujemy się Marsem? Jakie są największe problemy związane z lotami w kosmos? Jak będą żyli pierwsi ludzie na Czerwonej Planecie?

Nowy wymiar nauki

Dla odwiedzających przygotowano również Strefę Druku 3D. Każdy uczestnik będzie miał możliwość zapoznania się z działaniem tej technologii oraz wydrukowania własnego modelu, nietuzinkowego, pamiątkowego rekwizytu naukowego. Dodatkową atrakcją w tej strefie będą modele rakiet, w tym jeden 3,5-metrowy, które pozwolą uczestnikom zapoznać się z bliżej z tematem lotów kosmicznych.

Zwiedzanie

Zwiedzanie wystawy odbywa się wyłącznie z przewodnikiem i rozpoczyna o każdej pełnej godzinie w godzinach otwarcia Pasażu Grunwaldzkiego, tj. od 9:00 do 21:00. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, a oprowadzanie trwa 45 minut.

Zapraszamy do odwiedzenia Czerwonej Planety!Subscribe to our newsletter!

I have read and agree to the terms & conditions, privacy policy and want to receive the ERC newsletter via email

Podobne wpisy