Aktualności

Strefa Inspiracji

Premiera najnowszej gry od Pyramid Games na ERC 2019

Podczas tegorocznego finału European Rover Challenge na odwiedzających czeka wiele niezwykłych wydarzeń. Jednym z nich będzie premiera wersji beta Rover Mechanic Simulator – gry wyprodukowanej przez polskie studio Pyramid Games.  W najnowszą wersję gry będzie można zagrać na stoisku przygotowanym przez studio.

Rover Mechanic Simulator to gra zręcznościowo – logiczna, w której gracz wciela się w rolę mechanika naprawiającego łaziki marsjańskie tak, aby mogły kontynuować swoje misje eksploracji Czerwonej Planety. Jest drugą produkcją lubelskiego studia i stanowi swoisty hołd dla łazika Opportunity, którego misja zakończyła się w 2019 roku.

Ogłoszenie przez NASA zakończenia misji Opportunity Rover z dniem 13 lutego bardzo nas zasmuciło. Pomyśleliśmy, że to niesprawiedliwe, że uszkodzony łazik pozostanie na Marsie na zawsze. Zdecydowaliśmy, że jeśli możemy zrobić coś, aby przywrócić mu (i innym łazikom) życie, zrobimy to! – mówią Twórcy gry.

Rover Mechanic Simulator nie należy do gier łatwych. Mechanika gry niezwykle wiernie oddaje świat rzeczywisty, gdzie każdy najmniejszy detal ma znaczenie. Gracz może, na przykład, rozłożyć części wyciągnięte z wnętrza robota, na mniejsze elementy składowe, które później poddaje oddzielnej konserwacji, żeby maksymalnie zaoszczędzić zasoby na trudniejsze zlecenia. W trakcie prac naprawczych gracze mają do dyspozycji znajdujące się w warsztacie narzędzia, takie jak: drukarka 3D, lutownica, kruszarka, czy suwnica, które również mogą rozwijać w trakcie rozgrywki.

Twórcy dają graczom możliwość pracy na faktycznie istniejących robotach marsjańskich, takich jak Sojourner, Spirit i Opportunity, a w  kolejnych aktualizacjach gry planują też dodanie łazika Curiosity oraz innych lądowników, które dotarły na powierzchnię Czerwonej Planety. Ich modele, części składowe i mechanika, zostały opracowane na podstawie dokumentacji udostępnionej w internecie przez NASA. Każdy z robotów charakteryzuje się innym poziomem trudności i gracz uzyskuje dostęp do kolejnych pojazdów wraz z awansowaniem na kolejne poziomy gry.

Rover Mechanic Simulator powstał jako uzupełnienie poprzedniej gry studia – Occupy Mars, w której gracz wciela się w rolę osadnika zasiedlającego powierzchnię Marsa. Jego zadaniem jest przetrwanie i rozwinięcie nowej cywilizacji w obliczu nieprzyjaznych okoliczności natury, która niszczy jego schronienie i zasoby, oraz własnych słabości. W trakcie rozgrywki gracz decyduje o każdym jej aspekcie: jak będzie wyglądało jego schronienie, w jaki sposób zdobędzie zasoby, czy jak będzie się przemieszczał. Sukces zależy bowiem nie tylko od odpowiedniego rozwinięcia cywilizacji na Czerwonej Planecie, ale także zaspokojenie podstawowych potrzeb: jedzenia, picia, snu i co najważniejsze – tlenu.

Occupy Mars, podobnie jak Rover Mechanic Simulator zachwyci graczy dopracowanymi detalami i zaawansowanymi, rozbudowanymi technologiami, które będą musiały zostać odpowiednio wykorzystane do przetrwania.  W nagrodę za swoje wysiłki eksploratorzy Marsa dostaną możliwość swobodnego odkrywania powierzchni Czerwonej Planety.

Każdą z gier będzie można kupić na platformie Steam, gdzie obydwie znalazły się już na liście najbardziej pożądanych gier. Zarówno Rover Mechanic Simulator, jak i Occupy Mars można będzie kupić w opcji wczesnego dostępu. Twórcy podkreślają, że niezwykle istotne jest dla nich zaangażowanie graczy w cały proces powstawania gier i liczą na uwagi co do  ich działania  ze strony osób, które miały już okazję spróbować rozgrywki.

Pyramid Games to studio zajmujące się tworzeniem gier komputerowych założone w 2012 roku. Ich główna siedziba znajduje się w Lublinie. Mówią o sobie: „Jesteśmy graczami i uwielbiamy tworzyć gry. Naszym celem jest zapewnienie najlepszej możliwej jakości w naszych grach. Jesteśmy również pasjonatami nauki i Science-Fiction! Nasze nadchodzące gry koncentrują się na tematyce odkrywania nieznanego i zdobywania wiedzy. Nasze studio zabierze graczy na Marsa i z powrotem, nauczy ich, jak zostać inżynierem NASA lub pokaże ciekawą pracę paleontologa.”

Więcej informacji o Pyramid Games i ich projektach można znaleźć na ich stronie: https://pyramid.games.Subscribe to our newsletter!

I have read and agree to the terms & conditions, privacy policy and want to receive the ERC newsletter via email

Podobne wpisy