Aktualności

biuro prasowe

edycja 2022

Deszcz niestraszny łazikom (informacje dla odwiedzających)

Z powodu niesprzyjającej aury, Organizatorzy European Rover Challenge 2022 zadbali o przeniesienie strefy wystawców do wnętrza budynków Politechniki Świętokrzyskiej. Mieszkańcy Kielc mogą dalej doświadczyć wszystkich zaplanowanych atrakcji.

ERC 2022 odbywa się na terenie Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach, ale prelekcje oraz pokazy towarzyszące European Rover Challenge można obejrzeć również online. Wstęp na wydarzenie i towarzyszącą mu Strefę Inspiracji jest bezpłatny, a program ERC 2022 pełen jest atrakcji zarówno dla dzieci jak i dorosłych.

W związku z przeniesieniem wydarzenia do wewnątrz została wydzielona specjalna Strefa Dziecięca, w której najmłodsi pasjonaci robotyki i kosmosu mogą m.in. obejrzeć pokazy w planetarium, zapoznać się z najnowszymi nowinkami technologicznymi i w zabawie poznawać kosmos.

Współorganizatorami tegorocznej edycji ERC są Europejska Fundacja Kosmiczna, Politechnika Świętokrzyska oraz Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego. Rolę Miasta Gospodarza wydarzenia pełni Miasto Kielce. Projekt dofinansowano z programu „Społeczna odpowiedzialność nauki” Ministra Edukacji i Nauki.

ERC 2022 potrwa do niedzielnego popołudnia.Subscribe to our newsletter!

I have read and agree to the terms & conditions, privacy policy and want to receive the ERC newsletter via email

Podobne wpisy