Komentarze są wyłączone dla tego posta

Pszczoły, samoloty i łaziki marsjańskie, czyli urodziny Centrum Nauki Leonardo da Vinci.

W sobotę i niedzielę, 5-6 września, w godzinach 10.00-18.00 w Centrum Nauki Leonardo da Vinci odbędzie się impreza z okazji I rocznicy działalności Centrum połączona z Europejskimi Zawodami Łazików Marsjańskich European Rover Challenge 2015, które już po raz drugi z rzędu odbędą się w Podzamczu koło Chęcin.

Tego dnia na gości czekać będzie wiele atrakcji. Miłośnicy marsjańskich wypraw zobaczą najsłynniejszego polskiego łazika komercyjnego Magma Light, a także profesjonalne roboty wykorzystywane do rozpoznania terenu, działań ratowniczych, czy pirotechnicznych. Nie zabraknie dreszczyku emocji podczas rywalizacji drużyn, które odbywać się będą na specjalnie przygotowanym torze.

Pracownicy Centrum Nauki, podczas specjalnie przygotowanych na ten dzień zajęć, odpowiedzą na pytania, dlaczego pszczoły są w paski i jak powstaje miód? Uczestnicy warsztatów będą mogli wykonać domek dla owadów, a także skosztować pyłku kwiatowego oraz różnych rodzajów miodu.

Animatorzy Centrum będą także wykonywać „Lodowe czary mary”. Uczestnicy tych zajęć przekonają się, czy lód może być suchy, wykonają magiczne bańki, które nie latają na wietrze oraz kolorową mgłę.

To będzie także gratka dla miłośników Sherlocka Holmesa. Podczas sobotniej imprezy będzie można poczuć się niczym detektyw, badając odciski palców. Każdy chętny wykona także lupę z… kropli wody!

Centrum Nauki to nie tylko miejsce dla naukowców, to także raj dla artystów. Specjalnie dla nich zostaną przygotowane warsztaty „Zbuduj swój własny EKO samolot”, podczas których dzieci, inspirując się modelami Leonarda da Vinci, zbudują swój własny model maszyny latającej. Z czego? Zdradzimy tylko, że będzie go można użyć jako uchwyt na lodówkę, do którego przyczepimy notatkę lub przypomnienie na kartce papieru.

Jak serwetką ozdobić drewno lub tekturę? O tym przekonają się uczestnicy warsztatów, którzy będą zgłębiać technikę decoupage’u!

Ale to nie wszystko! Specjalną atrakcją będą gry i zabawy wieloformatowe odbywające się w ogrodach Regionalnego Centrum Naukowo – Technologicznego, dzięki którym goście będą mogli zapoznać się z projektami Leonarda da Vinci!

Wszystkie warsztaty odbywać się będą w laboratoriach Centrum Nauki o pełnych godzinach. Ilość miejsc na warsztatach jest ograniczona.

Tego dnia wstęp do Centrum Nauki kosztować będzie: normalny 7 zł, ulgowy 5 zł., bilet rodzinny 18 zł (dla min. 4 osób oraz Karta Dużej Rodziny).

Organizatorem imprezy jest Centrum Nauki Leonardo da Vinci Regionalnego Centrum Naukowo-Technologicznego w Podzamczu oraz główny sponsor Anna – Bud.

Komentarze wyłączone.