Komentarze są wyłączone dla tego posta

Nowa formuła ERC

Drogie Drużyny,
Pamiętajcie, że trwa rejestracja na European Rover Challenge 2016. To już trzecia edycja, w związku z tym, od strony merytorycznej wiecie, czego możecie się spodziewać. Ale ERC, to znacznie więcej niż zawody i właśnie na innych polach widać wdrażane w tym roku zmiany.

Zawody pod dachem
Formuła eventu ewoluowała. ERC 2016 odbędzie się w tym roku w województwie podkarpackim. Centrum Wystawienniczo Kongresowe w Jasionce, swoją niezwykłą architekturą i przestrzennym potencjałem nawiązuje do przyszłych budowli pierwszych kolonizatorów Marsa. Dodatkowo, przeniesienie pola zawodów pod dach kopuły CWK gwarantuje idealne warunki do rozgrywania zawodów, zupełnie niezależne od pogody panującej na zewnątrz.


Raport specjalny nt. potencjału i kompetencji polskich zespołów robotycznych

European Rover Challenge, od tegorocznej edycji, będzie wydarzeniem aż 4-dniowym. W trakcie ERC zostanie opublikowany raport specjalny nt. potencjału i kompetencji polskich zespołów startujących w konkursach robotycznych na całym świecie. Raport, w oparciu o przeprowadzoną analizę rynkową, wskaże szanse i kierunki rozwoju Waszej kariery i możliwości dalszego pozostania w branży.

Warsztaty mentoringowe
Po części konkursowej odbędą się warsztaty mentoringowe, zorganizowane specjalnie dla Was – uczestników zawodów oraz wystawców. Tematyka oscylować będzie wokół rozwoju technologii, sposobów finansowania projektów oraz właściwej strategii budowania własnego wizerunku. Warto w nich uczestniczyć, bo sędziowie wykorzystają kontekst warsztatów do podsumowania zawodów, omówienia zadań i na pewno udzielą cennych wskazówek na przyszłość.

Rover Challenge Series
Najważniejszą informację dla Was zostawiliśmy na koniec. European Rover Challenge 2016 to wyjątkowa edycja konkursu. Wspólnie z Kevinem Sloanem, dyrektorem URC, powołaliśmy Rover Challenge Series – ligę najbardziej prestiżowych zawodów robotycznych na świecie. Stowarzyszenie The Mars Society, które zarządza ligą, będzie prowadzić wspólne zestawienie punktowe wszystkich drużyn startujących w konkursach robotycznych na świecie. Pod koniec sezonu wyłoni najlepszy zespół w Pucharze Rover Challenge. Celem utworzenia ligi jest podnoszenie prestiżu wszystkich zawodów, współpraca międzynarodowa w zakresie ich organizacji oraz rozszerzenie idei konkursu na inne kontynenty w najbliższej przyszłości.

European Rover Challenge z roku na rok staje się wydarzeniem coraz większym, przyciągającym większą publiczność, niosącym ze sobą coraz wyższą rangę światowych wydarzeń. Mamy zaszczyt organizować konkurs dla najlepszych konstruktorów łazików na świecie. Dlatego czekamy właśnie na Wasze zgłoszenia.

Łukasz Wilczyński,

Komentarze wyłączone.