SAMSUNG
Piotr Węclewski
Aktualnie pracuje nad symulacją i testami systemów dla satelitów i zrobotyzowanych platform dla AIRBUS Defence and Space. Zafascynowany technologiami kosmicznymi, robotyką oraz nowymi technologiami, zwłaszcza tymi, które pewnego dnia mogą doprowadzić ludzkość do kolonizacji kosmosu. W ostatnich badaniach skupiał się na nawigacji i współpracy dwóch łazików marsjańskich badających właściwości gleby w EU FP7 finansowanych z projektu FASTER. Podczas studiów, wśród wielu innych działań, brał udział w kilku projektach badawczych z obszaru robotyki mobilnej. Był liderem zespołu elektronicznego i oprogramowania podczas zawodów NASA Lunabotics Mining w 2013 roku. Zawsze otwarty na ciekawą współpracę.
 Krzysztof_Skocki
 

Krzysztof Skocki
Inżynier robotyk w Astri Polska sp. z o.o. Posiada stopień doktora nauk o Ziemi w zakresie geologii (geomorfologia, planetologia) za pracę dotyczącą własności powierzchni Marsa, przygotowaną w Państwowym Instytucie Geologicznym przy współpracy z Centrum Badań Kosmicznych PAN. Posiada tytuł magistra ochrony środowiska, obroniony w Zakładzie Teledetekcji Środowiska Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych Universtytetu Warszawskiego. Od 15 lat współpracuje z instytutami badawczymi w Polsce w dziedzinie obserwacji satelitarnych (Instytut Geodezji i Kartografii), planetologii (Centrum Badań Kosmicznych PAN), geomorfologii (Wydział Geografii i Studiów Regionalnych UW), ochrony środowiska (Instytut Ochrony Środowiska) oraz technologii kosmicznych (Centrum Badań Kosmicznych PAN, Astri Polska). Doświadczenie w innych projektach w sektorze prywatnym, związanymi z technologiami IT oraz elektroniki. Współpracuje z organizacjami pozarządowymi w zakresie pomocy krajom rozwijającym się w Azji i Afryce (w zakresie zarządzania kryzysowego i monitoringu powodzi). Ostatnio pracuje w tematach związanych z robotyką oraz zależnościami grunt-sensor w geotechnicznej ocenie terenu w projekcie FP7 FASTER.

 Maciej_Kalarus Maciej Kalarus
Zakres działań i zainteresowania:
• poprawa wydajności systemu Galileo w ramach europejskiego programu Evolution ESA GNSS
• inercyjne systemy nawigacyjne, przetwarzanie danych z IMU, metody integracji systemów GNSS-INS, wewnętrzna nawigacja
• cyfrowe przetwarzanie sygnałów, modelowanie danych i algorytmy przewidywania
 zdj008
Agata Wielgosz
Absolwentka Wydziału Geodezji i Kartografii PW, a obecnie doktorantka w Centrum Badań Kosmicznych PAN. Zajmuje się wyznaczaniem parametrów ruchu obrotowego Ziemi oraz współrzędnych stacji z obserwacji techniki Interferometrii Bardzo Długich Baz (VLBI).
 
 maciej_urbanowicz-photo_doc_2015-1
 

Maciej Urbanowicz
Maciej pracował nad Polskim przemysłem kosmicznym przez ostatnie 8 lat. Ale jego kosmiczna historia zaczęła się znacznie wcześniej. Kiedy miał 5 lat marzył o wysyłaniu w kosmos satelitów. Jak każde dziecko wtedy, chciał zostać astronautą. Maciej rozpoczął swoją kosmiczną karierę na Politechnice Warszawskiej, gdzie marzenia zamieniły się w realne przedsięwzięcia – a najlepszym miejscem do tego było Studenckie Koło Astronautyczne. Maciej był zaangażowany w wiele studenckich projektów. Ale nie tylko jako inżynier, ale nawet częściej jako menadżer oraz inżynier systemowy. Ponadto działalność Maćka była znacznie szersza i obejmowała działania promocyjne jak i tak zwany „business development”. Maciek uwielbia pracować z ludźmi z przemysłu kosmicznego. Jest on także absolwentem programu Space Studies Program na Międzynarodowym Uniwersytecie Kosmicznym, a to spowodowało, że stał się jeszcze większym „geekiem”. Jest on także koordynatorem i inżynierem mechanikiem w projekcie pierwszego polskiego satelity – PW-Sat, który został wyniesiony w kosmos na pokładzie rakiety Vega, który odbył się dnia 13.02.2012 z kosmodromu w Gujanie Francuskiej.