SAMSUNG
Piotr Węclewski
Aktualnie pracuje nad symulacją i testami systemów dla satelitów i zrobotyzowanych platform dla AIRBUS Defence and Space. Zafascynowany technologiami kosmicznymi, robotyką oraz nowymi technologiami, zwłaszcza tymi, które pewnego dnia mogą doprowadzić ludzkość do kolonizacji kosmosu. W ostatnich badaniach skupiał się na nawigacji i współpracy dwóch łazików marsjańskich badających właściwości gleby w EU FP7 finansowanych z projektu FASTER. Podczas studiów, wśród wielu innych działań, brał udział w kilku projektach badawczych z obszaru robotyki mobilnej. Był liderem zespołu elektronicznego i oprogramowania podczas zawodów NASA Lunabotics Mining w 2013 roku. Zawsze otwarty na ciekawą współpracę.
 

 

 Krzysztof_Skocki
 

Krzysztof Skocki
Inżynier robotyk w Astri Polska sp. z o.o. Posiada stopień doktora nauk o Ziemi w zakresie geologii (geomorfologia, planetologia) za pracę dotyczącą własności powierzchni Marsa, przygotowaną w Państwowym Instytucie Geologicznym przy współpracy z Centrum Badań Kosmicznych PAN. Posiada tytuł magistra ochrony środowiska, obroniony w Zakładzie Teledetekcji Środowiska Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych Universtytetu Warszawskiego. Od 15 lat współpracuje z instytutami badawczymi w Polsce w dziedzinie obserwacji satelitarnych (Instytut Geodezji i Kartografii), planetologii (Centrum Badań Kosmicznych PAN), geomorfologii (Wydział Geografii i Studiów Regionalnych UW), ochrony środowiska (Instytut Ochrony Środowiska) oraz technologii kosmicznych (Centrum Badań Kosmicznych PAN, Astri Polska). Doświadczenie w innych projektach w sektorze prywatnym, związanymi z technologiami IT oraz elektroniki. Współpracuje z organizacjami pozarządowymi w zakresie pomocy krajom rozwijającym się w Azji i Afryce (w zakresie zarządzania kryzysowego i monitoringu powodzi). Ostatnio pracuje w tematach związanych z robotyką oraz zależnościami grunt-sensor w geotechnicznej ocenie terenu w projekcie FP7 FASTER.

 

 

 marcin_stolarski  

Marcin Stolarski
Dr inż. Marcin Stolarski to osoba zajmująca się wieloma ciekawymi rzeczami. Jako pracownik CBK PAN buduje satelity kosmiczne. Jest jednym z kierowników w projekcie pierwszych polskich satelitów naukowych BRITE-PL. Jego hobby to popularyzacja nauki. Ma własny kanał popularnonaukowy w serwisie YouTube. Bierze udział, jako organizator, w takich popularyzatorskich przedsięwzięciach, jak zawody europejskich łazików marsjańskich (ERC), AstroBot, Akademia Misia Haribo, czy projekt Pan Stanisław, gdzie wraz z uczniami gimnazjum w Lęborku buduje małego satelitę. W roku 2013 został laureatem konkursu popularyzatorskiego FameLab, a w roku 2014 został rzecznikiem nauki, udowadniając swoje kompetencje popularyzatorskie. W roku 2013 został również laureatem w konkursie organizowanym przez MNiSW – Top 500 Innovators, dzięki czemu wyjechał na dwumiesięczne studia biznes i innowacje na uniwersytet w Berkeley USA, aby zagłębić się w reguły rządzące Doliną Krzemową. Po powrocie swój czas dzieli pomiędzy pracę w CBK PAN, a własną firmę MSL, w której prowadzi zarówno projekty kosmiczne, jak i projekty bliższe ludziom, takie jak BikeMic, który ma zrewolucjonizować świat rowerowy. Pomimo natłoku zajęć jest częstym gościem w telewizji oraz radiu, gdzie z pasją opowiada o budowie otaczającego nas świata i skomplikowanych regułach sił natury nim rządzących.

 

 

 Maciej_Kalarus Maciej Kalarus
Zakres działań i zainteresowania:
• poprawa wydajności systemu Galileo w ramach europejskiego programu Evolution ESA GNSS
• inercyjne systemy nawigacyjne, przetwarzanie danych z IMU, metody integracji systemów GNSS-INS, wewnętrzna nawigacja
• cyfrowe przetwarzanie sygnałów, modelowanie danych i algorytmy przewidywania
 

 

 zdj008
Agata Wielgosz
Absolwentka Wydziału Geodezji i Kartografii PW, a obecnie doktorantka w Centrum Badań Kosmicznych PAN. Zajmuje się wyznaczaniem parametrów ruchu obrotowego Ziemi oraz współrzędnych stacji z obserwacji techniki Interferometrii Bardzo Długich Baz (VLBI).
 

 

 maciej_urbanowicz-photo_doc_2015-1
 

Maciej Urbanowicz
Maciej pracował nad Polskim przemysłem kosmicznym przez ostatnie 8 lat. Ale jego kosmiczna historia zaczęła się znacznie wcześniej. Kiedy miał 5 lat marzył o wysyłaniu w kosmos satelitów. Jak każde dziecko wtedy, chciał zostać astronautą. Maciej rozpoczął swoją kosmiczną karierę na Politechnice Warszawskiej, gdzie marzenia zamieniły się w realne przedsięwzięcia – a najlepszym miejscem do tego było Studenckie Koło Astronautyczne. Maciej był zaangażowany w wiele studenckich projektów. Ale nie tylko jako inżynier, ale nawet częściej jako menadżer oraz inżynier systemowy. Ponadto działalność Maćka była znacznie szersza i obejmowała działania promocyjne jak i tak zwany „business development”. Maciek uwielbia pracować z ludźmi z przemysłu kosmicznego. Jest on także absolwentem programu Space Studies Program na Międzynarodowym Uniwersytecie Kosmicznym, a to spowodowało, że stał się jeszcze większym „geekiem”. Jest on także koordynatorem i inżynierem mechanikiem w projekcie pierwszego polskiego satelity – PW-Sat, który został wyniesiony w kosmos na pokładzie rakiety Vega, który odbył się dnia 13.02.2012 z kosmodromu w Gujanie Francuskiej.

 

 

 Arek
Arkadiusz Kłos
Ukończył studia na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Interesuje się elektroniką i pojazdami mobilnymi. Aktualnie pracuje w ABM Space jako konstruktor łazików.
 

 

 Oleksii-Sokolov
Oleksii Sokolov
Specjalista w zakresie zarządzania jakością, zarządzania projektami, zarządzania czasem i standardami projektowymi w projektach związanych z przestrzenią kosmiczną. Od 2015 bierze udział w projektach ESA jako kierownik projektu / asystent w ABM Space Education.Doktorant na Narodowym Uniwersytecie Lotniczym imienia N.E. Żukowski „KHAI”, Wydział Ekonomii i Zarządzania, specjalność: zarządzanie projektami. Absolwent informatyki oraz absolwent zarządzania projektami. Oleksii zajmuje się również modelowaniem w programach CAD i rozwijaniem druku 3D.
 

 

 Sebastian
Sebastian Meszyński
Prezes Zarządu Spółki ABM Space Education Sp. z o.o. oraz doktorant na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, inżynier, absolwent fizyki technicznej. Przedmiotem zainteresowania jest obszar sztucznej inteligencji w szczególności systemy wieloagentowe i ich wykorzystanie w symulacji układów fizjologicznych. Elektronik, były koordynator toruńskiego zespołu na zawodach URC w USA, uczestnik kampanii testowych w Dachstein 2012 (testowanie georadaru WISDOM dla misji ExoMars), w Maroku 2013 (testowanie zdalnego sterowania robotem mobilnym opartego o łącze satelitarne).