Komentarze są wyłączone dla tego posta

Informacje na temat Regulaminu ERC 2016

Drodzy zawodnicy,

 

Jak już pewnie zauważyliście opublikowaliśmy właśnie zasady ERC 2016. Zanim zaczniecie je analizować i zadawać pytania, których mamy nadzieję będziecie mieć mnóstwo – chcemy podzielić się z Wami naszą motywacją i wizją tegorocznej edycji ERC.

W tym roku chcielibyśmy umożliwić i przekonać was do opanowania tych ambitnych elementów, które zaczęliśmy wprowadzać już w poprzednich latach. Chcemy nagrodzić Was za Wasze proste i skuteczne konstrukcje, które będą zasilane dzięki przemyślanym rozwiązaniom programowym.

W tym roku również rozpoczęliśmy wprowadzanie bardziej zorganizowanego podejścia do dokumentacji projektów – staramy się wypracować prosty sposób na pokazanie Wam w jaki sposób projekty są dokumentowane w przemyśle kosmicznym. Chcielibyśmy podzielić się z wami naszym doświadczeniem i wiedzą, których nie mieliście okazji nabyć w trakcie studiów.

Zamierzamy rozwijać zwięzłą formułę „Challenge”, która odpowiada na potrzeby przyszłych projektów poszukiwawczych. Możecie to już zaobserwować w obecnych i planowanych projektach dowolnej agencji kosmicznej i sektorze prywatnym przemysłu kosmicznego. Jednak ERC nie jest przeznaczony tylko i wyłącznie dla ludzi „wielkich rzeczy” – chcemy promować każdego ambitnego i innowacyjnego inżyniera, który wpłynie na rozwój ludzkości. Aby to osiągnąć musimy zapewnić Wam dostęp do formuły „Challenge” i sprawić, żeby nieustanie była wyzwaniem nawet dla doświadczonych zespołów. Zdania „Challenge” muszą być możliwe do wykonania dla wszystkich, jednak ich poziom powinien być na tyle wysoki, aby zmotywować Was do tworzenia ciekawych oraz innowacyjnych rozwiązań. W tym procesie musimy zachować równowagę i dlatego potrzebujemy Waszej pomocy.

Również w tym roku chcielibyśmy zacząć proces tworzenia społeczności zgromadzonej wokół naszej imprezy i dlatego prosimy Was o współpracę i zaangażowanie. Chcemy podzielić się z Wami naszymi pomysłami, które opracowaliśmy wraz z branżą i poznać Wasze pomysły. Mamy nadzieję stworzyć miejsce, gdzie będziemy mogli się spotykać i dyskutować na różne (również techniczne) problemy, wzajemnie siebie inspirować i pomagać nowym zespołom w przygotowaniu do zawodów. W ten sposób będziemy w stanie bardziej skupić się na jakości Waszych pomysłów niż na samym wydarzeniu jakim jest formuła „Challenge”. Pozwoli nam to na tworzenie kolejnych edycji imprezy, która daje wszystkim wiele radości i satysfakcji, a jednocześnie pozwala na wprowadzenie nowych rozwiązań do przemysłu.

Jak widzicie, kilka spraw w ERC 2016 nie zostało jeszcze ukończonych, a planujemy użyć procesu rejestracji i wstępnej fazy projektu jako moment początkowy wspomnianego procesu. Większość zmian wprowadzonych w tym roku jest spowodowanych przeniesieniem imprezy do wewnątrz budynku. Decyzja ta pozwala Wam projektować łaziki, które nie będą musiały zmagać się z polską jesienią, co więcej możemy zapewnić Was, że impreza odbędzie się tak, jak to zaplanowaliśmy.

Nie ważne dlaczego startujecie w zawodach, jednak mamy nadzieję, że przekonaliśmy Was do wzięcia udziału i bycia aktywnym podczas tego wydarzenia. Na stronie internetowej znajdziecie szczegóły jak przystąpić do tego wydarzenia.

 

Z poważaniem,

 

    Piotr Węclewski                                                   Łukasz Wilczyński
Przewodniczący Jury ERC 2016                           Dyrektor ERC

 

 

Komentarze wyłączone.